Choď na obsah Choď na menu
 


Styling mužských vlasov

16. 3. 2013

Ako si moderní muži upravujú vlasy? Aké produkty sú vhodné pre váš strih vlasov? Čo robiť v prípade plešatenia? Ponúkame vám stylingové pravidlá, ktoré by mali ovládať všetci muži

 • Muži, ktorí navštevujú kaderníka len raz za rok sú už dnes raritou. V súčasnosti je úprava vlasov bežnou rutinou rovnako ako holenie.  Venujte sa úprave svojich vlasov s ľahkosťou - prečítajte si nasledujúce tipy. "Hair we go!"

 • Plusy a mínusy mužského stylingu

  Muži zvykli styling vlasov obmedzovať na umývanie a fénovanie. Dnes si môžu vybrať takmer s neomedzených možností. Či už sú vaše vlasy krátke alebo dlhé, ide o to, čo sa páči vám. Môžete sa rozhodnúť pre účes, aký nosí Jake Gyllenhaal alebo staviť na look "práve som vstal z postele" Johnnyho Deppa. V móde sú aj viac ženskejšie strihy s dlhšou ofinou. Na tento unisex strih vsadil aj Owen Wilson. Pozor! Pamätajte na to, že váš účes budete nosiť i do práce. Dredy,číro alebo punkové strihy s rôznymi vyholenými motívmi sú otázkou vkusu či nevkusu.

   

 • Styling mužských vlasov: Užitočné nástroje

  Okrem fénu na vlasy a hrebeňa by mala do stylingovej výbavy mužov patriť aj kefa na vlasy. Investujte do kefy s prírodnými štetinami alebo do masážnej kefy s gumenými alebo drevenámi "štetinami". Na styling môžete tiež použiť žehličku na vlasy. Presvedčte sa, že si kupujete kvalitnú žehličku, aby ste predišli poškodeniu vlasov i pokožky hlavy. 
  Mali by ste myslieť i na úpravu obočia - husté obočie je dobré trochu pretrhať pinzetou, ktorú by ste mali dezinfikovať alkoholom. Malé množstvo vosku alebo gélu udrží vlasy na mieste.

 • Muži potrebujú správne stylingové prípravky

  • Krátke vlasy sa najlepšie stylujú pomocou gélu. Gél dodá vlasom potrebnú fixáciu. Dôležité však je správne množstvo gélu. Ostne ako dikobraz či tvrdé vlasy už dávno nie sú v móde.
  • Vosk alebo pomáda sú dobrou voľbou ak chcete, aby vaše vlasy jemne padali. Vlasové produkty by mali mať aj príjemnú vôňu.
  • Gély nie sú vhodné pre dlhé vlasy, pretože ich zanechávajú neohybnými a ťažko upraviteľnými.
  • Vosk alebo stylingový krém pomáha vytvoriť prirodzený vzhľad vlasov. Ak ste už aplikovali vosk alebo gél, mali by ste byť opatrný s použitím laku na vlasy. Lak na vlasy má dodať vlasom fixáciu, avšak pri nesprávnom použití ich môže zanechať mastné a neupravené.
 • Plešatiete, čo s tým?

  Aké sú vaše možnosti v prípade, že vám začínajú vypadávať vlasy? Mnoho mladých mužov musí čeliť plešatosti. Možným riešením sú prípravky na podporu rastu vlasov alebo vlasové implantáty. Jednoduchá a štýlová cesta ako sa vyrovnať s plešatosťou je krátky alebo úplne vyholený strih vlasov. Bruce Willis je dôkazom, že holá hlava môže vyzerať sexy. Predtým, ako sa pre takýto účes rozhodnete, konzultujte to s kaderníkom a neváhajte sa poradiť aj s kamarátom.

 • Štýlové fúzy a briadka

  Názory na brady sa rôznia. Všeobecné pravidlo je, že ak máte dostatok fúzov, môžete si nechať narásť bradu. Redšia brada veľmi príťažlivo nepôsobí. Rovnako ako vlasy i brady podliehajú trendom. Trojdňové strnisko môže byť sexy, avšak to už neplatí v prípade silno hustých fúzov. Na druhej strane briadkyy a klasické husté brady získavajú na popularite. O svoje fúzy by ste sa mali poctivo starať. Musíte ju umývať minimálne každý druhý deň. Nie všetky chĺpky rastú rovnako rýchlo, preto by ste si mali by bradu pristrihnúť ak je to potrebné. Divoké neupravené brady nie sú v kurze. Špeciálne zastrihávače a elektrické strojčeky sú užitočným nástrojom na ich úpravu. Tie isté nástroje sa používajú aj na úpravu bokombriadok. Husté briadky pristanú len málo mužom. Väčšina mužov vyzerá dobre s poriadne upravenými bokombradami, ktoré sa hodia k ich účesu a brade.

 • Nechcené ochlpenie

  Ochlpenie je užitočná, avšak nie veľmi estetická vec. Viditeľné chĺpky v nose či v ušiach zanechávajú dojem neupravenosti. Ich odstránenie je jednoduché. Nosné a ušné zastrihávače chĺpy kvalitne vytrhávajú, je to však bolestivý proces. Tento problém vyriešia špeciálne nosné zastrihávače s okrúhlym zakončením. Odstrihnú chĺpky pri korienkoch a teda ich úplne neodstránia. Vďaka tomu si chĺpky zachovajú svoju ochrannú funkciu. V žiadnom prípade by ste nemali používať depilačné krémy do nosa alebo uší. Tieto prípravky sú určené na nohy, hruď a chrbát. V nose a ušiach by mohli poškodiť citlivé membrány.

  Účesy pre mužov

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.