Choď na obsah Choď na menu
 


Rozštiepené končeky, nieste vítané!

16. 3. 2013
 • Rozštiepené končeky môžu byť zapríčinené niekoľkými vecami: suchými vlasmi, agresívnymi šampónmi, fénovaním vlasov pri vysokých teplotách, alebo chemickými prostriedkami. Končeky vlasov sú obzvlášť citlivé na zlé zaobchádzanie. Vlasy s rozštiepenými končekmi vyzerajú staro, pretože v skutočnosti staré sú. Vlasy dlhé po ramená majú okolo troch rokov. 

  Použitie jemného cyklu na vyriešenie problému so suchými vlasmi

  Šampóny  na namáhané vlasy, opláchnutie a následné ošetrenie zabezpečí vlasom výdatnú výživu. To udrží rozštiepené končeky v norme aspoň po ďalšie umytie. Ak sú rozštiepené končeky jediným problémom, pomôže aj špeciálny šampón na vlasy s rozštiepenými končekmi. Zmiešajte šampón s rovnakým množstvom vody pred aplikovaním na základ suchých vlasov. Použite malé množstvo vody na rozotrenie peny a potom zmyte. Šampón pri zmývaní dostatočne vyčistí končeky vlasov. 

 • Obaľovanie rozštiepených končekov

  Špeciálne prípravky na rozštiepené končeky obsahujú silikónový olej, ktorý prekryje rozštiepené končeky tenkou vrstvou. Toto dočasne opraví rozštiepené končeky. Výsledkom budú zdravo vyzerajúce vlasy, ktoré nebudú také strapaté. Nezabúdajte prosím, že kúru na rozštiepené končeky nie je vhodné robiť po každom šampónovaní. Liečenie vašich vlasov každé tretie šampónovanie má väčší účinok.  Silikónová vrstva vydrží niekoľko šampónovaní. Pridanie ďalšej vrstvy silikónu môže spôsobiť spľasnutie, alebo zlepenie vlasov. Mali by ste tiež aplikovať jednu až dve kvapky prípravku na rozštiepené končeky do suchých vlasov. Aj malé množstvo prípravku vydrží dlhú dobu.

 • Bojujte s rozštiepenými končekmi zastrihnutím vlasov

  Dobré správy: Vďaka dobrým produktom na trhu trpí stále menej ľudí rozštiepenými končekmi. Ak sa vás týkajú rozštiepené končeky aj napriek novým produktom, pomôže vám najskôr návšteva kaderníka. Špecialisti na starostlivosť o vlasy môžu použiť techniku, ktorou skryjú rozštiepené končeky. Dobrým nápadom je aj zastrihnutie vlasov o zhruba jeden centimeter. Vaše vlasy sa budú predlžovať, aj keď si ich zastrihnete každých osem až desať týždňov, pretože vlasy rastú rýchlosťou približne jeden až jeden a pol centimetra za mesiac. Výhodou pravidelného zastrihávania budú plnšie a zdravšie vlasy.

 • Nástrojmi proti rozštiepeným končekom

  Ak chcete bojovať s rozštiepenými končekmi, jednoznačne budete potrebovať vysoko kvalitné nástroje. V žiadnom prípade nepoužívajte lacné a ostré hrebene, alebo kefy s kovovými štetinami. Namiesto toho používajte kefy s prírodnými štetinami a hrebene vyrobené zo skutočného prírodného rohu alebo dreva. 

  TIP: Keratínová kúra v kaderníckom salóne účinkuje viac než šesť mesiacov pre ošetrenie rozštiepených končekov a namáhaných vlasov. Na keratínovú kúru používajú kaderníci teplo a na veľmi rozštiepené končeky nanášajú špeciálne sérum prameň po prameni. Výsledkom sú zdravšie a lesklejšie vlasy. Avšak takáto kúra stojí približne 200 až 300 eur, nie je to lacná záležitosť.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.