Choď na obsah Choď na menu
 


100 METROVÝ VEĽKONOČNÝ KORBÁČ! :O

9. 4. 2012

Taký korbáč ste ešte nevideli, meria vyše sto metrov

 

Trojica bratov Kováčovcov z Horoviec uplietla najdlhší korbáč na Slovensku, ktorý meria 106 metrov a 20 centimetrov.

 

Dostane sa do Guinnessovej knihy rekordov?

"Tento korbáč je nový rekord, prvý bol v Nitre v roku 2001, vtedy bola dĺžka 40 metrov a  30 centimetrov," povedal zástupca Knihy slovenských rekordov Igor Svítok. Ako ďalej dodal, korbáč získal neoficiálne prvenstvo aj v  celosvetovom meradle. To môže oficiálne získať opäť o rok, keď si splní všetky príslušné formality pre zapísanie do Guinnessovej knihy rekordov.

Štvorica bratov na korbáči pracovala takmer týždeň

Dvaja ho plietli, jeden nosil prútie. "Mne sa to snívalo. Jednoducho som sa zobudil a  povedal som žene, že idem vyrobiť slovenský rekord. Opýtal som sa bratov, ale potom som to chcel nechať tak. Na to mi žena povedala, že vedela, že sa na to vykašlem a nebudem to pliesť. Tak ma vyhecovala, že som sa do toho pustil. Chalani mi pomohli a korbáč bol na svete," povedal Jaroslav Kováč.


A teraz ho treba oprobovať. Či dobre šibe.

Pletenie korbáčov má v ich rodine už 30-ročnú tradíciu, doteraz však svoje výtvory len rozdávali rodine a známym. Pokus o zápis do knihy svetových rekordov si nechcú nechať ujsť. Plánujú však upliesť ešte o niečo dlhší korbáč, ako sa im podarilo tento rok.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.