Choď na obsah Choď na menu
 


Skateboard! :DDD

11. 1. 2012

Skateboard

Skateboard nájdeme skoro všade, kam sa pozrieme. V novej reklame na kanál ČT1 Českej televízie, v reklame na Nissan Qashqai, vo filme Škriatok od Tomáša Vorla, skrátka kam sa pozriete. Tento fenomén mladej generácie už dávno prekročil svoje hranice nielen vo svete, ale iu nás a pretože ďalšie letná sezóna začína, je teda na čase sa pozrieť ako na to.

Skateboardových pretekov je u nás nespočetné množstvo a medzi tie najväčšie určite patrí populárne av tomto roku už jubilejný pätnásty ročník svetového pohára Mystic sk8 cup. Ďalej tu nájdeme Slovenský pohár v skateboardingu a množstva ďalších, malých a lokálnych klaní. Tam stretneme skôr už ostrieľaných borcov a profesionálov vo svojom odbore. Tí sú potom príkladom všetkým tým, ktorí sa snažia o prvé krôčiky za školou, alebo aj pred školou, a trávia potom väčšinu času v skateparkoch, na ulici pod

My sa dnes ale zameriame trošku inam, a to pohľadom na skateboardové vybavenie vôbec a pre potreby všetkých, ktorí na skateboarde chcú začať alebo sa aspoň dozvedieť niečo o jeho základnej konštrukcii.

Áno, skateboard nájdeme v každom veľkom supermarkete, v každej predajni športu, ale je to tá pravá voľba pre vás alebo pre vaše deti? Dokáže Číňan vyrobiť skateboard, ktorý nájdete v hypermarkete za 500 Sk zodpovedajúcu určitej kvalite? Tu máte možnosť sa dočítať, že nie ... Rozdiel ceny kompletného skateboarde z Číny a povedzme z kolísky skateboardingu v Amerike je vyššia, má však svoje jasné opodstatnenie ... Rovnako tak obstaranie skateboarde už zloženého v špecializovanom skateshopu av už spomínanom supermarketu.

"Ak to so skateboardingom myslíte aspoň trošku vážne, skočte do najbližšieho skateshopu a nechajte si celý skateboard zložiť odborne a na mieru z jednotlivých komponentov. Personál
vám poradia a vy si tak od prvého dňa budete jazdenie užívať ...," hovorí Tomáš Vintr, jediný český profesionál v skateboardingu (3. miesto X Games, Dubai 2007, 6. miesto Mystic sk8 cup, svetový pohár v skateboardingu).

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.