Choď na obsah Choď na menu
 


Účinné triky proti akné :!

Ak aj vy míňate desiatky eur na zázračnú kozmetiku proti vyrážkam, niet sa čo čudovať, že ste poriadne sklamaná, ak nezaberajú. Skúste preto si dať načas pauzu s nákupmi v drogériách a užite si účinné domáce recepty priamo z vašej kuchyni. Pre krásnu pleť sú ideálne.

Prvá pomoc
Zistili ste, že sa vám tvorí, alebo už je vytvorená vyrážka? Použite na ňu aspirínovú bombu: polovicu tabletky aspirínu rozdrvte a zmiešajte s niekoľkými kvapkami vody. Pastu naneste na postihnuté miesta a nechajte pôsobiť cez noc. Ráno opláchnite a pleť dobre nakrémujte. Aspirín by za noc mal pomôcť vysušiť vyrážku.

Naparte sa
Než sa pustíte do prípravy masky, pokožku vyčistite a naparte pod uterákom. Do veľkej misky alebo hrnca vhoďte hrsť nechtíkových kvetov, sparte vodou a pod uterákom naparujte tvár. Výborné účinky na pokožku má tymian, rozmarín, harmanček a ružové lupienky. Desať minút naparovania pod uterákom vaše póry otvorí a tie budú schopné prijať všetky výživné látky, ktoré pleti dodáte – z byliniek, ale aj z pleťovej masky.

Preskúmajte chladničku
V špajze nájdete často kompletnú výbavu starostlivosti o krásnu pleť a neraz aj vlasy. Vezmime si napríklad taký citrón – je účinný pri zosvetľovaní tmavej pokožky, napríklad na lakťoch či kolenách, používa sa pri manikúre na prečistenie nechtov aj do pleťových masiek. Z droždia zasa nebude chutný len koláč, ale aj kvalitná pleť. Jogurt, uhorky, tvaroh, ale aj povedzme banán, sa dajú využiť v starostlivosti o pleť takisto.

Drožďová maska
O účinkoch droždia na pleť už vedeli naše staré mamy, ktoré si z neho vyrábali pleťové masky. Vysoký obsah vitamínu B a D zosilňuje účinky droždia ako bojovníka proti zápche, nadúvaniu a vyrážkam:

Zmiešajte 1/3 drožďovej kocky s 1PL mlieka, rozmiešajte na kašičku a naneste na vyčistenú pleť. Nechajte pôsobiť dvadsať minút a zmyte vlažnou vodou. Masku môžete použiť aj dvakrát do týždňa. Jedna kocka droždia vám vystačí na tri aplikácie. Môžete si zaexperimentovať a miesto mlieka použiť med, citrónovú šťavu alebo jogurt.

Tvarohová maska
Zmiešajte 3 PL tvarohu s 1 PL citrónovej šťavy, pridajte 1 PL bieleho jogurtu a dajte vychladiť. Na vyčistenú pleť naneste studenú tvarohovú masku a po 20 minútach zmyte teplou vodou.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.